Windows 10 - Instalace

Stažení souboru ISO

1. Přejděte na tuto stránku, kde najdete soubory ISO pro Windows 10.

2. Scrollujte směrem dolů, až narazíte na podnadpis „Potřebujete vytvořit USB, DVD nebo soubor ISO?“, a klikněte na Stáhnout nástroj.

3. Soubor po stažení otevřete a povolte jeho spuštění.

4. Přečtěte si licenční podmínky a přijměte je.

5. Nyní máte k dispozici výběr mezi možnostmi „Upgradovat tento počítač nyní“ a „Vytvořit instalační média pro jiný počítač“. Vyberte druhou možnost.

6. Následně vám proces nabídne výběr jazyka, edice a architektury. Možnosti jsou zde předem vyplněné jako doporučená nastavení, takže pokud nejste technicky zdatní, doporučujeme je neměnit a kliknout na Další.
Pokud se v technických záležitostech vyznáte, odškrtněte doporučená nastavení a zvolte si

v nabídce „Architektura“ verzi systému, která vyhovuje vašim představám.

Pozor: produktový klíč je vázán na aktuální verzi Windows. Pokud tedy zvolíte jinou kombinaci verze předchozího produktu a verze cílového produktu (pokud třeba máte 32bitový systém a zvolíte si 64 bitů), mohou nastat komplikace v souvislosti s nekompatibilitou verzí.

7. V tomto kroku si zvolte médium, které chcete při upgradu použít. Soubor vám nabídne buď USB flash disk, nebo soubor ISO. Doporučujeme zvolit možnost USB.

Výhodou souboru ISO je to, že je možné jej uložit a kdykoliv jej vypálit na DVD nebo z něj vytvořit bootovací USB například pomocí programu Rufus. Vyberete-li tuto možnost, nebudete muset instalační soubory stahovat později znovu. V tomto návodu ale vybereme možnost USB, protože je to pro jednorázový a rychlý upgrade jednodušší. 

8. Připojte k počítači USB flash disk a vyberte tento disk ze seznamu. Pokud ho na seznamu nevidíte, klikněte na možnost „Aktualizovat seznam jednotek“.

9. V tomto bodě začíná samotné stahování Windows 10 ISO na USB disk. Čekejte tedy, dokud se soubor stáhne a systém ověří, že je stažená položka správná.

10. Potvrďte úspěch/neúspěch stáhnutí souborů na USB disk. 

Heading 1

1. Po stáhnutí souborů nechte USB disk připojen a zařízení restartujte.

2. V případě, že máte správně nastaven tzv. boot order sequence (pořadí, ve kterém systém štartuje), bude USB disk v bootovacím procesu zvolen jako prioritní a na obrazovce se zobrazí pokyn Stisknutím libovolné klávesy spustíte systém z disku CD nebo DVD... (Press any key to boot from CD or DVD…).

3. Zvolte si jazyk, ve kterém instalace proběhne, formát času a měny a jazyk klávesnice. Klikněte na Další a následně na Instalovat.

10. Potvrďte úspěch/neúspěch stáhnutí souborů na USB disk. 

4. Zde je pro vás nejdůležitější krok instalace. Pro aktivaci Windows od vás bude vyžadován produktový klíč. Vložte produktový klíč, který jste obdrželi s licencí Windows 7. Přečtěte a potvrďte licenční podmínky a klikněte na Další.

5. Zde je další bod, ve kterém se musíte rozhodnout, jak dál: Máte k dispozici Upgrade, který vám instaluje Windows a ponechá veškeré soubory, nastavení a aplikace. Tuto možnost vám doporučujeme, pokud si netroufáte na vlastní nastavení instalace. Druhá možnost – Vlastní instalace Windows – je tu pro ty, kteří jsou v IT oboru pokročilí. Tato druhá možnost vám nabídne možnost nastavit si vlastní particie disku.

6. Spusťte instalaci. (Zařízení se automaticky restartuje.)

Po instalaci 

Po úspěšné instalaci Windows 10 vás přivítá obrazovka Rychle začít. Zde je důležitým krokem kliknutí na položku Přizpůsobit nastavení (Customize settings) v levém dolním rohu. Pokud nechcete, aby Windows 10 optimalizoval data přesně pro vás, vypněte všechny položky, které vám obrazovka Přizpůsobit nastavení nabízí. Doporučujeme ponechat sledování polohy, zejména pro uživatele, kteří často pracují s mapami. Nemusíte tak manuálně zadávat svou polohu. Nastavení je ale jenom na vás.

U položky Prohlížeč a ochrana doporučujeme nechat obě možnosti zapnuté.

U Připojení a oznamování chyb si můžete zvolit, jestli necháte položky zapnuté, nebo je vypnout, je to jen na vás. 

Posledním krokem samotného upgradu je nastavení majitele zařízení a menší nastavení ohledně synchronizace s Microsoft účtem, uživatelského profilu a hesla.

POTŘEBUJETE

PORADIT?

V případě dotazů nebo technických potíží nás neváhejte kontaktovat!

222 201 143

10-17 Po-Pá

HERO CONSULTING LTD. - odštěpný závod
Vinohradská 2828/151,

130 00 Praha 3
IČ: 07007191

PROVOZOVATEL

WEBU

PRODEJCE LICENCÍ

Levné Office s.r.o.
Dobrovského 824/50, Královo Pole, 612 00 Brno

IČ: 08764328

Provozovatel má výhradní právo na design a textový obsah těchto stránek

© 2018 by HERO ENGINEERING